“Polisin zor kullanması sonucu parmağımı oynatamıyorum, vücudumda ağrılar var”

21.03.2021

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ifadesinin yer aldığı yazıyı yeni1mecra.com’dan alıntılıyoruz.

 

Sabah namazı saatinde TBMM’de gözaltına alınan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ifadesinde polisin sert davrandığı, şiddet gösterdiği yer aldı.

TBMM’de ‘adalet nöbeti’nde bulunan Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun bugün sabah saatlerinden terlik ve pijamasıyla gözaltına alınması büyük tepkiye yol açmıştı.

Gergerlioğlu’nun Emniyet’teki ifadesinde kendisine uygulanan gözaltı şiddetinin detayları yer aldı. Gergerlioğlu, ısrar etmesine rağmen sabah namazını kıldırmadıklarını, el parmağını oynatamadığını, kaslarında polisin sıkması sonucu ağrılar olduğunu belirtti.

Gergerlioğlu’nun ifadesinde yer alan bilgiler şu şekilde:

“Elimi yıkadım ve abdest aldım, polislere sabah namazını kılmak istediğimi ondan sonra giyinerek işlem yapabileceklerini söyledim. Dar olan sabah namazı vakti ile bir an önce namazımı kılmak istedim. Üzerimi giymek istediğimi ifade ettim. Karakolda kılarsınız dediler ama karakola gidene kadar sabah namazı vaktinin geçeceğini belirttim. Ancak izin vermeyip hızlıca koluma girip beni koşar adım götürmeye başladılar.”

Pijamalı ve terlikli halimle görüntü vermem için özellikle bu yapıldı

“Terlik ve pijamamla çıkmak zorunda kaldım. Beni çekiştirdiler ve asansörden inerken merdiven trabzanlarında elimi tutarak ‘ne yapıyorsunuz’ dedim. Buna rağmen güç kullanarak beni polis otosuna bindirdiler. Üzerimde pijamalarım ve terliklerim var iken bu yapıldı. Sanırım kamuoyuna uygunsuz görüntümün servis edilmesi için özellikle yapıldı ve ayrıca ibadet özgürlüğüm de ihlal edildi.

Vücudumda ezilmeler var

“Güç kullanma esnasında sol ön kolumda ekimozlar oluşmuştur. Boynumda kas ağrıları vardır. Sağ el ikinci parmağımı da bükmekte zorlanıyorum. Doktor raporumda şikayetlerimin bazıları mevcuttur.”

Bu yazıda yer alan fikirler yazara aittir. Farklı Bakış’ın bakış açısını yansıtmayabilir.

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir