Zeynep Kılıç Yazdı: Modernlik ve Filistinli Mahkûmlar

06.01.2022

Yüce Allah yeri, göğü ve ikisi arasındakilerini tüm canlılar ve insanı belli bir nizam ve intizam içinde var kılmıştır.  Bu nizam ve intizamı ifrat ve tefrittin şerrinden sakındırmak için Allah insanüstü kanunları var etmiştir.

İslam tapmayı emreder yalnız ve yalnız bir olan eşi ve ortağı olmayan Allah’a tapmayı, Modernizm ise Allah’tan başka her şeye  nefse, heva, hevese puta, heykele tapmayı, kula kul olmayı hoş görür.

İslam namazı, inzivayı, arınmayı emreder, modernizm yogayı, telepati, telekineziyi.

İslam malın zenginler arasında dolaşımını engellemek için zekât vermeyi emreder modernizm, kapitalizm fazladan mal almaya faiz, ribaya zorlar.

İslam cihadı emreder modernizm emperyalizmi, sömürmeyi, kemirmeyi büyümenin şanından görür, kazanmak için her yolu mubah kılar.

İslam cennet analarının ayağı altındadır der modernizm anneyi 364’ günden mahrum edip bir güne sığdırır yetmedi mi babalar gününü,  sevgililer gününü ekler ve bizimle alay eder gibi yoluna devam eder.

İslam sevgi üzerinde kendini tesis eder sevgiyi de kalp, gönül üzerinden tesis eder modernizm sevgiyi bel altına indirger sevgiyi istismar eder.

Modernizm, egoizm  ben der, Marksizm, sosyalizm biz der İslam ne ben ne  biz der ben ile bizi  ‘O’nunla bütünleştirir  vasat bir ümmet eyler.

İslam şuur, der, şeref der, kalp, akıl der, modernizm bütün her bir faaliyetimizi yediğimiz içittiğimize kadar bilinçaltına, hatta ve hatta (af görün) dışkıya indirger.

İslam orucu, sabrı duayı, emreder modernizm diyeti, midelere kelepçe takmayı, açlık grevini önerir.

Son zamanlarda Filistin’de yaşanan 100 -150 günlük grevler İslam’la modernizm arasında böyle bir karşılaştırmaya götürdü bizi. Filistinli mahkûmların son zamanlardaki hali Filistin İslam için mi İslam mı Filistin içindir sorusunu aklımıza getirir, devlet insan için mi, insan mı devlet içindir sorusunu andırırcasına.

Şayet Müslüman’ın birisi greve girse ve bu grevden dolayı canından olsa bu kişinin İslam’daki hükmü ne olacaktır.  İntihar eden hükmünde mi olacak, eceliyle ölmüş olan hükmünde mi,  şehit hükmünde mi olacak.  Ateist, Marksist, sosyalist birisi grevden dolayı ölse bu kişi cehenneme mi gidecek. Müslüman, mücahit olan grevden dolayı hayatından olsa hükmü şehit hükmünde olup cennete mi? Ya Modern Müslümanların hükmü ne olacak, İslam bize yeterli gelmiyor mu ki modernizmden medet umuyoruz.  Peki ya Filistinli mahkûmların hükmü? Hani benzemeyecektik onlara dediklerimize, karış, karış mukallitleri kesildiklerimize.

Filistin davasına can feda fakat İslam heba olmadan ziyan olmadan. İslam’ın, Müslüman’ın heba olacağı bir Filistin’in bir Kudüs’ün bir mabedin ne Müslüman’a ne de İslam’a bir faydası olacak. Ve ey mahkumlar siz, siz olun kendinizden geçin ama Müslüman’ca davranmaktan asla ve asla vazgeçmeyin ve siz ey Filistinliler, Filistin’den dahi geçin ama İSLAM’dan asla ve katâââ, vazgeçmeyin..

Bu yazıda yer alan fikirler yazara aittir. Farklı Bakış’ın bakış açısını yansıtmayabilir.

Zeynep Kılıç’ın Tüm Yazıları

Önerilen Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.